Loading...
Sosyalfest 2-3 Mart'ta Sen Nerdesin?
+90 (370) 418 84 87
Vizyon

Sosyalfest önemi nedir? (Vizyon)

Sosyalfest” Sosyal Bilimler Festivali’nin vizyonu, “Cumhuriyetimizin 100. yılına ve Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun olarak Milli Sosyal Bilimler Hamlesini” başlatacak bir girişimi oluşturmaktır.

Bu bağlamda genç nesillere araştırma ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeleri için bir platform sağlayarak bilimsever bir toplumun oluşturulmasına katkıda bulunmak, sosyal bilimlerdeki yenilikçi yaklaşımların teknolojiyle entegrasyonunu vurgulayarak farklı disiplinlerden insanları bir araya getirip interdisipliner bir yaklaşımı teşvik etmek hedeflenir.

Sosyalfest Sosyal Bilimler Festivali’nin vizyonu; bütüncül bir bakış açısı doğrultusunda sosyal bilimlerin toplumsal sorunlara çözüm bulma potansiyelini, yaşam kalitesini artırmadaki rolünü, politika oluşturma süreçlerine etkisini ve güncel konulara duyarlılığı ile günlük yaşantımıza etkilerini vurgulayarak, katılımcılara ilham kaynağı olmayı, toplumda pozitif değişimlere katkı sağlamayı ve kamusal politika alanında bilimsel temelli yaklaşımların benimsenmesini destekleyerek bilimle toplum arasında köprü kurmayı da kapsar.