Loading...
Sosyalfest 2-3 Mart'ta Sen Nerdesin?
+90 (370) 418 84 87
Sosyalfest

Sosyalfest nedir? (Hakkımızda)

Cumhuriyetimizin bu yeni yüzyılında, Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda Karabük Üniversitesi ailesi olarak bilimin yüzyılı, gençliğin yüzyılı, istikbalin yüzyılı, kalkınmanın yüzyılı, değerlerin yüzyılı, dijitalin yüzyılı, iletişimin yüzyılı ve sürdürülebilirliğin yüzyılı diyerek bugüne kadar elde ettiğimiz başarılardan çok daha büyük başarılara imza atmak için, Bilim Merkezli Öğrenci Dostu Üniversite olarak kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu bağlamda Sosyalfest, bu vizyonumuzun en önemli parçası olarak ortaya çıkmaktadır.

Sosyalfest, milli bir sosyal bilimler hamlesinin başlatılması hareketidir. Bu maksatla gençliğin ve bilimin gücünü birleştirmeyi hedeflemektedir. Milli sosyal bilimler hamlesi ile Türkiye'nin ve dünyanın insan ve toplum merkezli sorunlarına yenilikçi çözümler geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Sosyalfest insanlığın güncel ve gelecekteki sorunlarına, sosyal model tasarım yarışmaları ile yenilikçi sosyal modeller üretmektedir. Sosyal modeller aracılığı ile ülkemizdeki bireylerin yetkinlik ve becerilerinin bir nevi garanti altına alınarak sürekli geliştirildiği, sosyal dayanışma alanlarının çeşitlendirilerek desteklendiği, toplumsal değerler korunurken, Türkiye Yüzyılı Gelecek Vizyonu’nu omuzlayacak bireylerin güçlendiği bir toplum Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek yolun köşe taşlarıdır.

İşte Sosyalfest’in ruhu budur.

Sosyalfest çerçevesi, hem sosyal hem iktisadi hem de kültürel kalkınmamızı şekillendiren değerler sistemimizi, toplumsal sorunlara ortak bir payda içerisinde buluşarak yaklaşmayı mümkün kılacak sosyal bir sorumluluk adımıdır.